Stafine Krem Faydaları
Stafine Krem ve Faydaları

Stafine krem genel olarak ciltteki sorunlar için kullanılır. Ciltte oluşan; tahriş, kızarıklık, şişlik ve kaşınma gibi tüm sorunların tedavisi için kullanılabilir. Birçok dermatolojik rahatsızlığa iyi gelen Stafine krem ve faydaları için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

İki çeşidi bulunan bu ilacın, bir tanesi bir çeşit antibiyotik olarak geçmektedir. Diğeri ise kortikosteroiddir. Antibiyotik özelliğe sahip olan Stafine krem, bakterilerin ölmesine yardımcı olur. Bu sayede cildin ve derinin eski canlı haline geri dönmesinde etkilidir.

Şişlikleri de azaltan krem, ciltte oluşmuş olan kaşıntı ve kızarıklığı da tedavi etmeyi sağlar. Özellikte egzama tedavisinde sıkça kullanılır. Aynı zamanda enfeksiyonlu cilt hastalıkları içinde etkisi oldukça fazladır. Dermatit tedavisi kullanımında da doktor tavsiyesi ile kullanılmaktadır.

Stafine Krem Ne Kadar Kullanılır?

Stafine krem, uzun süreli ve sürekli kullanıma uygun değildir. Kremin kullanımında göze ve göz çevresine değdirilmemesine önem verilmelidir. Çocuk hastalarda kullanımda özellikle dikkat edilmelidir. Kremin dozajının aşımında fazla kullanımı yüzünden ciltte tahrişlere neden olacağı unutulmamalıdır.

Stafine krem, kesinlikle doktor denetiminde kullanılması gerekmektedir. Doktorunuz vermedikçe yüzünüzde ve koltuk altı kullanımına uygun değildir. Tahrişlere ve farklı dermatolojik rahatsızlıklar ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanımı önerilir.

Stafine Krem Nasıl Kullanılır?

Stafine kremi kullanmadan önce eller yıkanır ve kurulanır. Ellerin dezenfektanı, ellerde bulunan bakterilerin cilde temasını önlemek açısından oldukça önemlidir. Problemli bölgeye az miktarda kremi sürün ve kremi dairesel masaj hareketleri ile yayın.

Günde 3-4 kere uygulanan kremin dozunu doktorunuzun tavsiyesine göre uygulayın. Tedavi ve tedavi süresi kişiye göre değişmektedir. Ayrıca bölgedeki probleme göre de tedavi süresi ve yöntemi değişebilmektedir.

Doktor tavsiyesi altında kullanılabilen bu ilacı sorunlu bölgeye uyguladıktan sonra bandaj ile kapatmayınız. Üstünü örterek yada sararak bir tedavi yöntemi uygulamaya çalışmayınız. Sadece doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda bu işlemleri yapınız.

İlacı problemli bölgeye uyguladıktan sonra bol su ile ellerin yıkanması gerekmektedir. Burun, göz ve ağız ile teması olmamalıdır. Tahriş ve kaşıntı gibi durumlar gözlemlenirse mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Stafine Krem ve Faydaları

Stafine Krem Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Stafine krem, adrenal bez fonksiyonlarının azalmasına yardımcı olur. Ayrıca hastalıkların vücuttaki tepkisini değiştirir ve çoğu hastalığa karşı bağışıklığı sağlar. Özellikle aşağıdaki hastalıkların tedavisi için faydalı bir kremdir.

 • Astım
 • Alerjiler
 • Romatoid Artrit
 • Kan bozuklukları
 • Lupus
 • Belirli cil rahatsızlıkları

Bazı hastalıkların neden olduğu cilt sorunları için bu yararlı ilacı eczanelerden alabilirsiniz. Kaşıntılar, şişlikler ve egzama hastalıkları tedavisi için önerilen bir ilaçtır. İlgili Link: Terbisil Krem

Stafine Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın olduğu gibi Stafine kremin de yan etkileri vardır. Görülebilecek yan etkilerde doktora başvurulması gerekmektedir. Bu ilacın yan etkileri aşağıdaki şekilde görülebilir.

 • Nefes alırken zorlanmalar,
 • Yüzde, dilde ya da boğazda şişlikler,
 • Ciltteki ciddi derecede pullanma ve dökülmeler

Bu tip vb. yan etkilerin görülmesinde doktora başvurarak acil olarak tıbbi müdahale görmeniz gerekir. 

İlacın uzun süre kullanımında alerjik reaksiyonların alınması normaldir. Uzun süre kullanıma bağlı olarak ciltte dökülmeler ve pullanmalar ile karşılaşmanız muhtemeldir. Bu yüzden doktorun önerdiği şekilde dozaj kullanımı önemlidir. Fazla dozda ilacı kullanmak tedaviyi erkene çekmez. Aksine farklı sorunlar ile karşılaşmanıza neden olur.

Stafine krem kullanımının doz aşımında, cilt incelmesi ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında deri çatlağı ve cilt iltihabı da oluşabilir. Ciltteki yüze yakın bölgelerde bulunan damarların görünmesi cilt incelmesi ile meydana gelir. Bu yüzden Stafine krem, uzun süre kullanıma uygun değildir. İlgili Link: Thiocilline Krem Nedir?

Stafine Krem Hakkında Merak Edilenler

Her ilaç hakkında genel merak edilen sorular vardır. Stafine krem ve faydaları, neye yaradığı ve neler için kullanıldığı aşağıda yer almaktadır.

 • Stafine krem, siğil tedavisi için uygun değildir.
 • Antibiyotikli bir tedavi kremidir.
 • Bebekler için doktor önerisi dışında kullanılmamalıdır.
 • Basur tedavisi için uygun değildir.
 • Açık yara ve kesiklerde kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez.
 • Stafine damlası, arpacık tedavisinde kullanılabilir.
 • Krem, akne tedavisinde oldukça etkili ve faydalı bir ilaçtır.
 • Stafine göz kremini göz tedavisi için kullanabilirsiniz.
 • Fusidik asit içeren yapısı bu ilacın iyi geldiği hastalıkların tedavisinde kullanılır.
 • Doktor tavsiyesinde burun estetiği için kullanılmaktadır.
 • Çıban tedavisinde etkili bir sonuç vermektedir.
 • Doktor tavsiyesi ve kontrolü altında dolama hastalığının tedavisinde kullanılabilir.
 • İltihaplı sivilce olan bölge için kullanımı oldukça uygundur.
 • İltihaplı ve kaşıntılı deri hastalıklarında kullanılan bu krem, bu tip cilt hastalıklarında oldukça etkilidir.

Stafine Krem ve Faydaları

Stafine Krem Özellikleri Nelerdir?

Bakterilerin yayılarak ciltte daha fazla tahrişe yol açmasını engelleyen bu krem doktorların tavsiyeleri arasında yer alıyor. Akne ve sivilce gibi can sıkıcı cilt problemlerinde etkili bir tedavi sürecini hastaya sağlıyor. Günlük belirlenen dozda ve zamanda uygulanması tedavinin normal seyrinde gitmesini sağlıyor.

Deri enfeksiyonu ve cilt problemi ile başı dertte olan kişiler için gönül rahatlığı ile kullanacağı bir ilaç olarak geçiyor. Eczanelerde 16 lira civarı bir fiyat ile satılan ilaç, hızlı bir etki yaratıyor. Gözle görülebilecek kadar etkili bir tedavi sağlayan bu ilaç reçete ile alınabiliyor.

Kıl kökleri yüzünden oluşan iltihapları kısa sürede ciltten atan ilaç, irin denen yumrulardan kurtulmanızı da sağlıyor. Koltuk altı tedavisi ve ter bezlerinin tedavisinde de sık sık bu ilaca başvurulmaktadır.

Akla gelen her türlü egzama, deri hastalıkları, akne veya dolama rahatsızlığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Stafine krem ve faydaları düzgün bir kullanıma bağlıdır. Doktorun önerdiği şekilde kullanılması şartı ile faydaları kısa süre içinde görülebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz