Terbisil Krem Faydaları
Terbisil Krem | Terbisil Krem Nasıl Kullanılır

Terbisil Krem Doktorlar tarafından sıkça reçete edilen ve mantar tedavisinde kullanılan bir kremdir. Mantar enfeksiyonunu önleyen ve etkili biçimde tedavisini yapan bir krem olan terbisil; genç, orta yaşlı ya da yaşlı kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bir kremdir. Mantar enfeksiyonu tırnaklarda bazı rahatsızlıklar meydana çıkartabilir.

Tırnakların tedavisinde ve vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen kabarık lezyonların veya isiliklerin tedavisinde kullanılır. Dermatoloji uzmanları tarafından sık sık reçete edilir ve oldukça fayda sağlar. 

Terbisil Krem Nedir , Ne Amaçlarla Kullanılır?

Mantar enfeksiyonlarını tedavi edici olan Terbisil krem etkili bir kremdir. Anormal bir yapı şeklinde kendini gösteren mantar enfeksiyonları kişiyi son derece rahatsız eder. Bazen kaşınmalar ve kızarıklıklar ile kendini gösteren mantar hastalığı, halka şeklindeki görüntüsü ile de bilinir. Terbisil krem sayesinde mantar enfeksiyonları hem tedavi edilir hem de tekrardan oluşmasının önüne geçilir.

Tırnaklarda meydana gelen mantarın tedavisinde en çok tercih edilen ilaçlardan biridir. Mantar hastalığı ile birlikte vücudun boyun, sırt bölgesinde ya da kollarda kırmızı ya da beyaz renkli lezyonlar meydana gelebilir. Bu tarz isilik durumlarında Terbisil krem iyi bir seçenektir. Mantar hastalığının sıkça rastlandığı bacak arası, kol altı ve uyluklarda da tedavi edici özelliğe sahiptir. Kasık mantarına çok iyi gelir ve vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan kırmızı olan lezyonları da tedavi eder. Bir mantar türü olan saçkırana da çok iyi gelir.

Terbisil Krem Kullanırken Ne Gibi Şeylere Dikkat Edilmelidir?

 Etken maddesi terbinafin hidroklorür, her 1 gramda 10 mg olacak şekilde bulunur. Terbisil kremin kullanımı sırasında uyulması gereken hususlar vardır. Terbisil krem kişinin kafasına göre kullanabileceği bir ilaç değildir. Mantar teşhisi koyulmuş ve doktor tarafından reçete edilmiş ise kullanılması gerekir. Mantar enfeksiyonu olmadığı halde kullanılması tehlikelidir. Bu nedenle başkasında görülüp denenmemelidir. Kullanım sırasında gözlerle temasından uzak durulmalıdır. Terbisil krem uygulanan bölge 4 saat süreyle sudan uzak tutulmalıdır.

Emziren anneler ve 16 yaşından küçük olan çocuklar için kullanılması uygun değildir. Terbisil krem asla yüze veya hassas bölgelere uygulanmaz. İçerisinde alkol bulunması hasebiyle uygulanan bölgede hafif kızarıklık ve yanma oluşabilir.

Terbisil Krem Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Terbisil krem sorunlu bölgeye sürülerek uygulanan bir ilaçtır. Terbisil kremin uygulanacağı bölgenin kuru ve temiz olduğundan emin olunmalıdır. Daha sonra nohut büyüklüğünde alınan krem parmak yardımıyla bölgeye yavaş yavaş uygulanır. 4 saat süreyle bölge açık bırakılır ve su ile temasından kaçınılır. Hastadan hastaya ve vakadan vakaya değişiklik gösteren Terbisil krem kullanımı doktor tavsiyesinde kullanılmalıdır.

Kimi vakalarda hekim tarafından haftada bir defa kullanılması önerilen Terbisil kremin kimi vakalarda daha sık ya da uzun süreli kullanımı tavsiye edilebilir. Hastadan hastaya ve mantarın şiddetine göre değişiklik gösteren tedavi şekli doktorunuz tarafından uygun görülen şekilde uygulanır.

Terbisil Kremin Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Terbisil krem de neticede bir ilaçtır ve bazı yan etkileri vardır. En sık görülen ve şiddetli olan yan etkisi, hastanın bu kreme karşı alerjisinin olmasıdır. Eğer Terbisil kreme karşı bir alerjiniz mevcutsa ciddi boyutta sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda kremi kullanmayı derhal bırakmanız ve mutlaka doktora başvurmanız gereklidir.

Terbisil krem kullanılan bölgede kızarıklıklara sebep olabilir. Sonradan deride kaşıntıların meydana gelmesi de muhtemeldir. Bölgede döküntü ve hassasiyet meydana gelebilir.  Ancak bu şikayetler şiddetli haldeyse mutlaka helkime başvurulmalıdır. İçerisinde alkol bulunduğu için bu tarz yan etkiler normaldir ve doktorunuzun önerdiği şekilde kullandığınız zaman kremin size en erken şekilde iyi gelmesi sağlanacaktır. İlgili Link: Güneş Kremi Seçimi Nasıl Yapılır

Terbisil Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler Bazı Noktalar

Terbisil krem reçetesiz ve doktor tavsiyesi olmaksızın kullanılmayan bir kremdir. Mantar tedavisinde oldukça etkili olan ve içeriğinde kortizon bulunmayan bir kremdir. Bazen Terbisil krem sivilcelerin de tedavisinde kullanır mı? sorusu akıllara gelir. Ancak Terbisil krem sivilce tedavisinde kullanılan bir krem değildir kesinlikle yüze uygulanmaz.

Kullanımı sırasında ciddi bir yan etki gözlenmesi nadir ortaya çıkan bir durumdur. Bu nedenle doktor tavsiyesi altında gönül rahatlığı ile kullanılabilir.  Hastalığın belirtileri, ilacın kullanılmaya başlanmasından birkaç gün sonra azalmaya başlayabilir. Buna aldanıp kremi bırakmak doğru değildir. İlgili Link: Thiocilline Krem Nedir?

 Terbisil Kremde Kullanma Süresi ve Sıklığı Nedir?

Termisil krem, hekiminiz ne kadar süre ile kullanmanızı önerdiyse o kadar kullanılması gereken bir kremdir. Eğer krem söylenen sürenin aksine daha erken bırakılırsa, o an için kaybolduğu sanılan enfeksiyon bir süre sonra yeniden tekrarlayabilir.  Terbisil kremin çok sık ya da fazla dozda kullanılması halinde size faydası olmayacaktır. Bu nedenle doktorunuz ne kadar kullanmanızı önerdiyse o kadar ve önerilen sürede kullanın.

Mantar enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan ev halkı ile havlu ya da kıyafet gibi şeyleri ortak kullanmayın. Tedavi sürecinde pamuklu giysiler tercih ederek mantarlı bölgenin hava almasına izin verin.

Terbisil Krem Kimlerde, Nasıl Kullanılmalıdır?

Terbisil krem 16 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz, yaşlılarda kullanımında ise herhangi bir özel doz uygulanmaz. Hamilelerin kullanımı sadece doktor tarafından reçete edilmesi suretiyle mümkündür. Emziren anneler ise bu kremi kullandığı süre içerisinde çocuğunu emzirmekten kaçınmalıdır. Böbrek ve karaciğer yetmezliği bulunan hastalar da doktor tavsiyesi ile Terbisil kremi kullanabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer noktalar ise şöyle sıralanır; Terbisil krem başka bir kremle birlikte uygulanmamalıdır.

Terbisil krem fazla kullanılması halinde bölge ılık suyla yıkanmalıdır. Unutulan doz ise es geçilerek diğer doza eklenerek kullanılabilir. Ayrıca terbisil krem tüm yiyecek ve içecekler ile birlikte kullanılabilir.  Bütün bu hususlara dikkat edildiğinde termisil krem iyileşme sürecini hızlı şekilde gerçekleştirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz