Thiocilline Krem Faydaları
Thiocilline Krem Nedir

Thiocilline krem deri üzerindeki kullanımında antibakteriyel olma özelliği bulunmaktadır. Tüp içerisinde, beyaz renkli pomadlar şeklinde, 5 gramlık oranla birlikte kullanıma sunulmuştur. Deri üzerinden direk olarak uygulanan bu krem, mikrop ve bakterilerin neden olduğu çeşitli deri enfeksiyonları ile iltihaplanmaların göründüğü sorunların giderilmesinde etki etmektedir. İçinde bulunan iki çeşit etken madde vardır.

Neomisin ve Basitrasin adı verilen bu iki etkin madde birçok bakteriye karşı etkili olan antibiyotiktir. Yardımcı maddeleri ise beyaz vazelin ve vazelin likididir. Göz içerisinde bulunan hassas mikroorganizmaların yol açtığı yüzeysel enfeksiyonların tedavisi için kullanılan topikal bir antibakteriyeldir.

Thiocilline krem genel olarak yanık, aşı, doku ve deri iltihabı, uyuz, çeşitli yaralar, ülser, mantar, alerjik reaksiyonlar, impetigo gibi ikincil enfekte deri lezyonlarında kullanılır. Krem içerisinde bulunan maddelerden birine karşı alerjiniz bulunuyorsa kullanmayınız.

Bahsedilen bu ürünü, ciddi cilt yaralanmalarında (hayvan ısırıkları, derin yaralar, ciddi delinme yaraları ve yanıklar gibi) kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Bu gibi ciddi yaralanma durumlarında farklı tedaviler gerekebilir.

Thiocilline Kremi Nasıl Kullanmalıyız?

Bu ürün sadece cilt üzerinde kullanım için üretilmiştir. Kremin kullanımını mutlaka doktor kontrolünde uygulayın. Thiocilline krem cilt üzerinde uygulanacağı için, kullanmadan önce mutlaka ellerinizi yıkayınız. Kremi uygulayacağınız bölgeyi temizleyin ve kurulayın.

Doktorunuz tarafından belirtilen sıklıkta veya günde 1 ila 3 kez olmak koşuluyla, ince bir tabaka halinde cilt üzerinde etkilenen bölgeye hafifçe ovalayarak sürün. Ürünü belirtilenden fazla kullanmak daha hızlı iyileşmenize yardımcı olmayacağı gibi, yan etki göstermenize sebep olabilir. Uygulanan bölgeyi steril bir bandajla kapatabilirsiniz. Kremin faydalarından en iyi şekilde yararlanmak adına düzenli olarak kullanınız. Her gün aynı saatlerde kremi uygulamak hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Kremi uyguladıktan sonra ellerinizi temizlemeyi unutmayın.

Thiocilline Kremi Kullanmadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler?

 1. Thiocilline kremi kullanmadan önce doktor ve eczacınıza tıbbi geçmişinizi bildiriniz.
 2. Bu ilacı kullanmadan önce doktor ve eczacınıza alerjiniz varsa söyleyiniz.
 3. Bu ürün, farklı sorunlara neden olan aktif olmayan bileşenler ve çeşitli alerjik reaksiyonlar içerebilir.
 4. İlacın içinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz varsa, bu ürünü kullanmayınız.
 5. Hamile iseniz ya da hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildiriniz. Bu ilacı sadece çok ihtiyaç duyulduysa, doktor gözetiminde kullanınız.
 6. Bu kremin içeriğinde bulunan maddelerden herhangi birinin anne sütüne geçip geçmedi bilinmemektedir. İlacı farkında olmadan kullandıysanız, emzirmeden önce doktorunuza bilgi veriniz. İlgili Link: LR Health Gençlik Maskesi

Thiocilline’i aşağıdaki herhangi bir durum karşısında dikkatli kullanınız 

 

 1. Direnç gösteren mikropların gelişmesine yardımcı olabileceğinden, uzun süreli kullanımdan uzak durunuz.
 2. Kontakt lens kullanıyorsanız tedavi sırasında takmayınız.
 3. ‘’ Yapılan uyarılardan herhangi biri geçmişteki dönemlerinizde dahi olsa geçerliyse kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.’’

Thiocilline Krem Faydaları

 

Thiocilline Krem Nasıl Kullanmalıyız

 1. Bu ürün, topikal olarak kullanılmaktadır. Öncelik olarak gram pozitif bakterilere etki etmektedir. Genel olarak ciltteki sıyrık, yanık, kesik ve bakteri enfeksiyonları gibi yaralanmaların tedavisi için kullanılır. Güçlü bir antibiyotiktir.

Thiocilline Kullanımında Makine ve Araç Kullanımı

 1. Bu krem, bulanık görmenize sebep olabilir. Makine ve araç kullanmaya başlamadan önce görme yetinizin netleştiğinden emin olana kadar bekleyiniz.

Diğer ilaçlar ile kullanımı

Reçeteli veya reçetesiz hali hazırda kullanmakta olduğunuz bir ilaç var ise ya da son zamanlarda kullanmış iseniz kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza ürünler hakkında bilgi veriniz.

Aşağıda belirtilen reaksiyonlardan biri olursa, Thiocilline’i kullanmayı durdurunuz ve size en yakın hastanenin acil bölümüne veya doktorunuza başvurunuz:

 1. Yüz, ayak ve bileklerde, eller ve kollarda ya da dudak bölgesinde şişme
 2. Ağız ve boğaz yutmayı zorlaştıracak şekilde şişerse eğer bunlar ciddi yan etkilerdir.
 3. Bunlardan biri eğer sizde belirti gösterdiyse, Thiocilline’e karşı ciddi alerjiniz bulunuyor demektir. Hastaneye yatırılmanıza veya acil tıbbi desteğe ihtiyacınız olabilir.
 4. Ciddi olarak adlandırılan bu yan etkiler, oldukça seyrek görülür.
 5. Bu yan etkilerin tam liste hali bulunmamaktadır. Belirtilenler dışında başka yan etkiler görürseniz hemen doktorunuza ya da eczacınıza danışınız.

Thiocilline Kremin Korunması

 1. Thiocilline’i çocukların görüp, erişemeyeceği bir yerde muhafaza
 2. 25°C’nin altındaki oda sıcaklığında, serin ve kuru bir yerde saklayınız.
 3. Kullanmadığınız Thiocilline kremi çöpe veya şehir suyuna karışabilecek yerlere atmayınız. Bu konu hakkında eczacınıza danışınız.

Thiocilline Kremin Eşdeğeri

 1. Polimisin merhem, Thiocilline yara tozu, Thiocilline göz ve deri pomadı, Terramycin deri merhemi, Heksa deri merhemi, Terramycin pomad bu ürünün eşdeğerleridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz