Gupse Özay Kimdir
Tüm Yönleriyle Gupse Özay

Oyuncu ve senarist olan Gupse Özay, Çerkez bir ailenin kızıdır. İsmi canımın içi anlamına gelir. Yapmış olduğu birkaç film ile adını duyurmayı başarmış ve birçok alanda başarı kat etmiş oyuncu, 30 Temmuz 1984 doğumludur. Yapmış olduğu filmler ve başarısıyla Türk kadın sinemacılar arasında bilinir.

Güler yüzlü ile tüm yönleriyle Gupse Özay olmayı başarmış ve birçok alanda ki başarısıyla kadınların her şeyi yapabileceğini kanıtlamıştır. Mizah anlayışıyla ve oynamış olduğu filmlerdeki karakteri tam anlamı ile yaşamış bütünleşmiş ve bunu izleyicilere aktarmıştır. Ege üniversitesi radyo ve televizyonculuk bölümünde okunması ile birlikte mezun olduktan sonra alanında birçok başarılı filmlere imza atmıştır.

Türk Televizyonlarının Komedyen Kadın Oyuncusu

Tüm yönleriyle Gupse Özay araştırıldığı zaman Türk televizyon tarihinin komedyen kadın oyuncuları arasında yer alması ile birlikte, yapmış olduğu birçok film ve sinema başrollerinde adını duyurmayı başarmıştır. Ege üniversitesi iletişim fakültesi mezunu olan Gupse Özay üniversite yıllarında arkadaşları ile yapmış oldukları “Yaman Yaşamışım” adlı belgesel ile ödül alarak ilk başarısını ortaya koymuştur.

Reklam yazarlığı ile de uğraşmış olan oyuncu 4 yıl kadar bu işi yaptıktan sonra işinden ayrılarak dizi sektörüne adım atmıştır. Dizi sektöründe ilk olarak senaristlik ve kamera arkasındaki yapmış oldukları işler ile birlikte bazı ekiplerde yer alır. Oynamış oldukları dizide genellikle seyirciyi güldürmüş ve komedyen kadın oyuncular arasında başarı sırasını almıştır. İlgili Link: Çukurova Dizisinin Yıldızı Hilal Altınbilek ve Hayatı

Gupse Özay’ın Senaristlik Yılları

İlk senaristlik deneyimini “Yaman Yaşamışım” adlı belgeseli ile ödül olarak değerlendiren Gupse Özay reklam yazarlığı ile birlikte, senaristlik yıllarına devam ederken yapmış olduğu bu işten ayrılarak birçok farklı dizi kadrosunun arka planında çalışarak senaristlik yapmıştır. Dizilerin reji ekibinde yer alması ile birlikte senaryo ekibinde çalışarak senaristlik yıllarını devam ettirdi. İlk olarak “Sessiz Gece” dizisinin reji ve senaryo ekibinde çalışarak daha sonrasında “Çocuklar Duymasın” ve “İzmir Çetesi’nin” senaryo kadrosunda yer aldı.

Yapmış olduğu bu işlerin ardından Beyaz Show’da yayınlanan skeçlerin yazarlığını yaparak senaristlik yıllarını devam ettirdi. Youtube kanalında yaptığı “Psikolog” adlı skeçler ile birlikte kendini tanıtmaya başardı. Böylelikle senaristlikten daha çok şu an birçok farklı sinema kadrosunda yer alarak başrol oyuncusu olarak oynamaya devam etmektedir. Tüm yönleriyle Gupse Özay başarısı ve güzelliğiyle izleyici ile her zaman bütünleşir.

Gupse Özay Hakkında
Gupse Özay Kimdir

Gupse Özay’ın İlk Dizi Deneyimi

Senaristlik yıllarında arkadaşlarıyla yazmış olduğu birçok skeçlerin ardından Youtube kanalında yayınlanan psikolog adlı skeçlerin çekiminde yer alan Gupse Özay, arkadaşları ile birlikte Youtube kanalı oluşturmuştur.  Gülse Birsel’in bu Youtube kanallarından herhangi bir video izlemesin ardından “Yalan Dünya” kadrosuna Gupse Özay’ı dahil etmiştir. Farklı karakter yapısı ile uyum sağlayan oyuncu bu dizide Nurhayat karakterini canlandırarak hızlı konuşması ve peltekliği ile zihinlerde canlanarak seyirci tarafından sevilmeye başlanmıştır.

Duru ve saf güzelliğinin ardı sıra zeki bir kadın olmasıyla birlikte özellikle oynadığı birçok dizi ve sinema filminde başarısıyla kendinden söz ettirmiştir. İlk kez oynadığı dizi karakterinde de seyirci tarafından sevilerek izlenmesinin ardından birçok sinema ve filmde başarılı oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Gupse Özay’ın Oynadığı İlk Sinema Filmi

30 Temmuz 1984 yılında dünyaya gelen Gupse Özay Çerkez kökenli bir ailenin kızı olması ile birlikte ismini canımın içi anlamından almıştır. Şu anda 36 yaşında olan oyuncu aynı zamanda senaristlik yapması ile birlikte tüm yönleriyle Gupse Özay olarak adını her alanda bahsettirmiştir. Göz alıcı güzelliği ile birlikte de ön planda olan ünlü oyuncu daha çok zekası ve oynamış olduğu birçok farklı film ve dizide ki başarısı ile ön planda olmayı tercih etmiştir. Ege üniversitesi radyo televizyon ve sinema bölümü mezunu olan oyuncu ilk sinema filmi ile adından bahsettirmiş ve çok genç yıllarda sinema ve televizyonculuğa adım atmıştır. İlgili Link: Ayşecan Tatari Kimdir?

14 Kasım 2014 tarihinde yayınlanan senaryosunu ve yönetmenliğini Hakan Akgül’ün üstlendiği Deliha filminde Zeliha karakteri ile izleyici karşısına çıkan Gupse Özay birçok seyirci tarafından rağbet görmesi ile birlikte her yerde Deliha karakterinin yayınlanması başlanmıştır. Oyuncunun izleyici ve seyirci tarafından beğenilmesi ile birlikte 8 Nisan 2016 tarihinde Küçük Esnaf filminde Burcu karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştır. Hız kesmeden oyunculuk hayatına devam eden ünlü oyuncu 2 Aralık 2016’da ise Görümce filminin ana karakteri ve başrol oyuncusu olarak farklı bir karakterle karşımıza çıkmıştır.

Gupse Özay Kiminle Evli ?

2014 yılında Zeliha karakteri ile birlikte karşımıza çıkan Gupse Özay Deliha filminde Barış Arduç ile birlikte başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Deliha film setinde tanışan iki ünlü oyuncu 6 yıldır birlikteliğin sonucunda 2020 yılında ani bir karar ile birlikte nikah masasına oturarak birlikteliklerinin adını koymuştur. Pandemi sürecinde olunması ile birlikte evlilik sürecinin belirli bir süreliğine ertelendiğini duyuran iki ünlü oyuncu ani bir kararla Çeşme’de düzenledikleri nikah organizasyonu ile birlikte 2 gün içerisinde evlilik kararını uygulamaya geçirmiştir. Tüm yönleriyle Gupse Özay başarılı bir oyuncu olması ile birlikte yapmış olduğu evlilikle de göz sürekli olarak göz önündedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz