Nil Özkul Kimdir
Tüm Yönleriyle Nil Özkul | Nil Özkul Kimdir

Deniz Yıldızı, Kiraz Mevsimi, İlişki Durumu Karışık gibi birçok dizide rol alan güzel oyuncunun hayatı onu daha yakından tanımak adına sevenleri tarafından merak edilen konudur. Nil Özkul 1994 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.75 kilosu ise 57‘dir. Güzel oyuncunun burcu kovadır. Aslen Ankaralı olan Nil Özkul, öğrenimine burada başladı. Liseyi tamamladıktan sonra öğrenimine, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde sürdürdü. Genç oyuncu bekar olup, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Güzel Oyuncunun Yer Aldığı Yapımlar

Güzel oyuncu, birçok başarılı çalışmalarda yer almış ve güzel işler çıkararak adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yeşil gözleri ve duru güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Nil Özkul, oynadığı diziler, sinema filmi ve klip şöyledir;

  • 2006 yılında Bizim Evin Halleri dizisinde rol aldı.
  • 2009 yılında Deniz Yıldızı dizisinde oynadı.
  • 2015 yılında Kiraz Mevsimi dizisinde rol aldı.
  • 2015 yılında İlişki Durumu: Karışık projesinde yer aldı.
  • 2017 yılında Deli Gönül dizisiyle adını duyurdu.

2019 yılında Behzat Ç projesinde yer alan güzel oyuncu aynı zamanda beyaz perdeye de adımını atarak, 2017 yılında Bana Beni Sevdiğini Söyle Türk filminde rol almıştır. Nil Özkul, sempatik ve başarılı sanatçı Can Bonomo’nun klipinde yer almıştır. Can Saban yönetmenliğinde çekilen Hikayem Bitmedi adlı şarkının klipinde oynadı. Çengelköy ‘de bir köşkte çekilen klipte Nil Özkul, sevgilisi hayatını kaybetmiş bir genç kadını oynamıştır.

Nil Özkul’un Küçük Yaşta Başlayan Oyunculuk Hayatı

Henüz 12 yaşındayken yetenekleri keşfedilen Nil Özkul, 2006 yılında TRT 1 ‘de  Bizim Evin Halleri isimli günlük yayınlanan dizide oyunculuk kariyerine başlamıştır. Beyhan Saran, Meral Niron, Mehmet Atay, Okan Şenozan gibi usta sanatçılarla çalışarak oyunculuk adına ilk deneyimine başlamıştır.

Nil Özkul, ilerleyen dönemlerde başka bir dizi projesi kapsamında Fox TV’de çekilen gençlik dizisi olan Deniz Yıldızı’nda yer almıştır. Bir grup gencin gelecek kaygıları ile birlikte aşkları, dostlukları ve aile yaşantılarının karşısında vermiş olduğu mücadele dizide anlatılmıştır. Bu dizi izleyiciler tarafından çok beğenilmiştir.

 Güzel ve yetenekli oyuncu en büyük çıkışını 2015 yılında Fox TV’de yayınlanmış olan Kiraz Mevsimi adlı diziyle yapmıştır. Dizide güzel oyuncunun rol arkadaşları ise, Özge Gürel, Serkan Çayoğlu, Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya, Nihal Işıksaçan, Serkan Börekyemez, Atilla Saran, Ayşegül Ünsal, Hakan Çimenser olmuştur. Kiraz Mevsimi dizisinde güzel oyuncu Nil Özkul, Işık karakterine hayat vermiştir. Romantik komedi tadında olan dizi 59 bölüm sürmüştü. İlgili Ling: Çiçek Nuroğlu Kimdir

Nil Özkul Kimdir?

Yetenekli ve güzel oyuncu Nil Özkul, Kiraz Mevsimi adlı dizide kendinden bir hayli söz ettirmiş ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Artarda gelen dizi tekliflerini değerlendiren güzel oyuncu daha sonra 2015 yılında Show TV’de yayınlanan İlişki Durumu : Karışık isimli dizide rol almıştır. Nurseli İdiz, Sezai Altekin, Eda Ece, Berk Oktay ve Seren Şirince gibi oyuncu arkadaşlarıyla beraber rol alan Nil Özkul oyunculuğu ile sevenlerinden tam not almıştır.

Adından ve oyunculuğundan daha çok bahsettiren oyuncu, 2017 yılında Fox TV’de çekilen Deli Gönül dizi yapımında yer almıştır. Başrollerini Murat Ünalmış ve Tuvana Türkay’ın paylaştığı Deli Gönül dizisi 10 bölüm sürmüş, daha sonra ekranlara veda etmek zorunda kalmıştır.

Nil Özkul dizi projelerinin yanı sıra bir de sinema filminde rol almıştır. 2017’de ekranlara gelen Bana Beni Sevdiğini Söyle isimli Türk sinemasında yeteneğini sergilemiştir. Yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını Ulukan Özpolat‘ın üstlendiği filmde Nil Özkul’un çalışma arkadaşları Orkun Öztürk, Ulukan Özpolat, Veli Orçan, Sude Kizik, Lale Adhami, Eylül Ezgi Yılmaz olmuştur. Dram türü olan sinema filminde Nil Özkul oyunculuğu ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekmiştir. İlgili Link: Ezgi Şenler Kimdir

Nil Özkul’un Aşk Hayatı

Güzel oyuncunun aşk hayatı sevenleri tarafından hayli merak edilen bir konu. Özkul’un aşk hayatı oldukça sessiz ve sakin şekilde ilerlemektedir. Bu durum hayranlarını daha çok merak içerisine koymaktadır. Nil Özkul’un bilindiği kadarıyla bir sevgilisi yoktur. İlerleyen süreçte neler olur tabii ki bilinmez.

Ayrıca güzel oyuncu, Onedio adlı bir şirketle beraber çalışma yapıp, bilgilendirici, eğlenceli, günlük yaşam içerikli video çekimleri yaparak sevenlerine bunları sunmaktadır. Güzel oyuncu yaptığı röportajda hayatına dair bilinmeyenleri açıklayarak sevenlerinin onu daha yakından tanıma imkânı sunmuştur. Aşk hayatından çok fazla söz etmek istemeyen oyuncu, “gündeme yaşadığım aşklarla değil, yaptığım projelerle gelmek istiyorum. Özel hayatımı çok fazla ön planda tutmayı sevmiyorum” dedi. Oyunculuk anlamında kendisini daima geliştirmek istediğini söyleyen güzel oyuncu, “hiçbir zaman ben tamamım demedim ve asla demem çünkü her zaman öğreneceğimiz yeni şeyler olacaktır, bu kelime kişiye zarar verir o zaman olduğunuz yerde sayarsınız” dedi.

Yeni projelere her zaman açık olduğunu belirten Nil Özkul, “bana uyan düzgün proje gelirse tabii ki değerlendiririm “dedi. Nil Özkul, şimdilerde ise internet sitesinde çektiği videolarla hayranlarını yalnız bırakmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz