Türkiye'deki Kadın Plaj Yerleri | Dinamik Yaşam
Türkiye'deki Kadın Plaj Yerleri | Dinamik Yaşam

Yaz ayların geldiği bu günlerde plajlara olan rağbet de artmıştır. Karma plajlarda kadınların rahat hareket edememe durumu söz konusudur. Bu soruna çözüm olarak hizmete açılan kadın plaj yerlerinin sayısı artmaktadır. Türkiye’de kadınlara özel plaj yerleri kendilerini güvende hissetmeleri için hayata geçirilmiştir.

Kadınlar tarafından tercih etme oranı her geçen gün artış göstermektedir. Rahat hareket edebilmek ve tatilin tadını sonuna kadar çıkarmak isteyen kadınlara özel plaj yerleri, güvenli bölgeler olması bakımından da tercih edilmektedir. İnsanın kendini rahat hissetmek istemesi kadar doğal bir şey yoktur. Böyle hizmetlerin sayısı ve niteliği arttıkça talep de artacaktır.

 

Sarısu Kadınlar Plaj Yeri

 

Konyaaltı-Kemer karayolu üzerinde yer alan Sarısu kadınlar plaj yeri, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılmıştır. 2014 yılında faaliyete geçmiş olan bu plaj yeri, 400 metrelik bir sahil şeridine sahiptir. 500 şezlong kapasitesi vardır. VIP’de çalışanların hepsi kadındır. Bu nedenle kadınlar daha çok tercih etmektedir.

Konyaaltı’nı beğenen kadınların tercihleri arasında ilk sıradadır. Antalya’nın kavurucu sıcaklığı altında deniz keyfi yaşamanın adresi Sarısu kadınlar plaj yeridir.

 

Perşembe Kadınlar Plaj Yeri 

 

Ordu ilinde yer alan Perşembe kadınlar plaj yerinin diğer bir adı Efirli plaj yeridir. Etrafının brandalarla çevrilmesi, kadınlar için güvenli bir alan yaratmak için yapılmıştır. Perşembe kadınlar plaj yeri mavi bayrağa sahip bir plaj yeridir.

Tertemiz bir denizi ve kumsalı olan bu plaj yeri adeta Cennetten bir parçadır. Birçok güzelliği içerisinde hapseden Perşembe kadınlar plaj yeri, kadınların kesinlikle ziyaret etmesi gereken bir yerdir.

 

İhlâs Armutlu Kadınlar Plajı

 

Yalova ilinde yer alan İhlas Armutlu kadınlar plaj yeri, mavi ve yeşilin bütünleştiği bir plaj yeridir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında rahatlıkla tatil yapılabilecek ortamlar arasındadır. Yaz aylarında tertemiz deniziyle, kış aylarında ise sakinleştirici özelliği olan kaplıcalarıyla dikkat çeken mekânlardandır.  

2000 metre sahil şeridi olan bir plaj yeridir. Sakinlik ve huzurun adresi olan İhlas Armutlu kadınlar plaj yerinde bir yandan doğanın güzelliklerini çıkarmak, diğer yandan da denizin keyfini çıkarmak mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz