Şeffaf Plak Tedavisi
Uzm. DT Merve Kurt Şeffaf Plak Tedavisini Anlattı

İnsanların dişlerinde veya çenelerinde meydana gelen bozuklukları gidermek adına ortodonti tedavilerine sıklıkla başvurulur. Bu tedavi yöntemleri de teknolojinin gelişmesinin bir getirisi olarak kendini yeniler. Uzm. DT Merve Kurt,’’ insanların dişlerinde yaşadıkları problemlerin giderilmesinde tel uygulamasının yerini artık şeffaf plak tedavisinin aldı’’ dedi.

Diş teli tedavisi etkin bir tedavi yöntemi olmakla beraber görüntüsü itibariyle birçok hastayı rahatsız eder. Şeffaf plak tedavisi ise hastanın hem konforunu artırır hem de kötü bir görüntüye neden olmaz. Şeffaf plak tedavisine dair kapsamlı bilgiler veren Bursa ortodontist Uzm. DT Merve Kurt şeffaf plak tedavi sürecine dair etkili bilgileri de paylaştı. İşte en çok merak edilen ayrıntılar!

Şeffaf Plak Tedavi Süreci Nasıl ilerler?

Uygulanan bu modern tedavi yöntemini denemek isteyenler sürecin nasıl ilerlediği merak ederler. Kurt, tedavi aşamalarını şu şekilde sıralar;

Bursa  Ortodontist Merve Kurt Kimdir
Bursa Ortodontist Merve Kurt
  • Öncelikle her hastaya ağız içi sağlık durumunu değerlendirmek adına genel bir muayene yapılır.
  • Bu muayene neticesinde ayrıca hastanın tedavi için uygun olup olmadığı da değerlendirilmiş olur.
  • Her şey yolunda gittiği takdirde, hastanın diş ölçüleri alınır.
  • Ölçüler alındıktan sonra hasta son durumu dijital destek sayesinde görür ve yorum yapma şansına erişir.
  • Kişiye özel plaklar üretilir ve hastanın dişlerine takılır.
  • Haftalık periyotlarla süreç içerisinde bu plaklar yenilenir.
  • Dişler istenilen konuma geldikten sonra tedavi sonlandırılır.

Şeffaf Plak Tedavisi Neden Tercih Edilmeli?

Bu tedavi yönteminin hastaya birçok avantaj sağladığı için özelikle de son dönemlerde sıklıkla tercih edilmeye başlandı.  Uzm. DT Merve Kurt, tedavinin avantajlarını ‘’ öncelikle bu plakların takıldığı hastaların görsel olarak hiçbir endişe duymalarına gerek yok. Kendilerini söylemedikleri sürece dışarıdan kimsenin bunu fark etmesi mümkün değildir.

İlgili Link: Zirkonyum Diş Kaplama

Tedavinin süresi diş teli tedavisine kıyasla çok daha kısa bir zamanı kapsar. Ayrıca bu plak, hasta tarafından rahatça çıkarılıp takılabilir. Böylece yemek istenilen her şey, bir kısıtlama olmaksızın tüketilebilir. Bunun haricinde bu özelik dişlerin bakımının eskisi gibi kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlar’’ şeklinde sıraladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz