Vajina Daraltma

0
282
Vajina Daraltma | Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılmalıdır
Vajina Daraltma | Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılmalıdır

Vajina daraltma nedir? Vajina daraltma  Kalın bağırsağın makata yakın alan olan rektum ve vajina ön duvarında yer alan  fasiyal yardımcı tabakasını güçlendirilmesi ve  düzeltilmesi için yapılan cerrahi bir işlemine verilen genel addır.

Estetikten oldukça fonksiyonel bir ameliyatlar olan Vajina Daraltma Ankara ameliyatları vajinanın arka duvarındaki mukoza dokusu çıkartılarak o fonksiyonel deki kasların dikilerek, düzeltilmesi vajinada gereken daraltma sağlanır.

Genel anestezi altında gerçekleşen bu işlemde vajina çapını daraltacak doku çıkarılarak boydan boya dikilerek vajinadaki doku ve sinirlerin revize edilmesi işlemine ise; vajina daraltma revir denir.

 

Vajinal Genişlemesi

 

Vajinal genişlemesi daha çok normal doğumlarda oluşan yırtılmalara sonrasında çeşitli şikâyetler ile ortaya çıkmaktadır. Vajinadaki genişleme ortalama  olarak 2 santimetre dir. Bu genişleme doğum sırasında 15 santimetre ‘ye kadar ulaşılmaktadır.

Vajina etrafındaki tüm kas dokularında oluşan bu genişlemeler sonrasında bozulma ve yırtıkların olduğunu söylemek mümkündür.

Normal doğum  yapmış kadınlarda görülen ve daha çok doğumun kas dokusunda oluşan yırtıkların sonrasında vajina eski yapısına ulaşamamaktadır. Özellikle çoklu doğum yapmış kişilerde vajinanı ön ve arka duvarı daraltılma şeklinde yapılır.

Vajina genişlemesi tedavi edilmediğinde idrar kaçırma, dışkı kaçırma, ağrılı eşeysel ilişki ve eşeysel tatminsizlik gibi önemli sorunlara neden olur.

Bu tür durumlarda vajina daraltma gerekli olabilir. Doktor Tarafından yapılan detaylı muayene sonrası vajinadaki bu sarkma dereceleri saptanır. İdrar kaçırma ve vb genetik problemlerde, cerrahi müdahale gereklidir.

Vajina Hafif veya orta derecedeki vajina sarkmalarında lazer ile vajina daraltma operasyonu önerilmektedir. Her iki sistemde de hastalar çok iyi sonuçlar vermektedir.

 

Lazerle Vajina Daraltma  Kimlere Yapılmalıdır?

 

  • Genetik bölgede genişleme ve bolluk olan kadınlar
  • ,Orgazm sorunu yaşayan kadınlar
  • Menopoz ve ilerleyen yaşla vajinan kuruluk problemleri yaşayanlar
  • Öksürme gül vb nedenlerden dolayı idrar kaçıran kadınlar
  • İlişkide ağrı sorunu yaşayan kadınlar
  • Vajina Enfeksiyonu sorunu yaşayan kadınlar
  • Ameliyat kaygısı duyanlar

 

Labioplasti

 

Lokal anestezi altında düz dudaksal ufak dudaklar olması gereken düzün boyutlara ve görünüme getirilirler. Eğer iki taraf arasında asimetri varsa müdahale esnasında bunun da düzeltilmesi ile estetik olarak güzel bir görünüme kavuşurlar. Aynı zamanda fonksiyonel olarak sebep olduğu problemler ortadan kalkar.

 

Labioplasti Ne Kadar Sürer?

 

Genital Estetik ameliyatları, yaklaşık 30-50 dakika kadar sürer. Labioplasti operasyonu sırasında kızlık zarına zarar vermez ve ameliyat sonrasında dikiş izi kalmaz.

Uygun yöntemle yapıldığı zaman onun kaybına neden olmaz orgazmı engellemez. Bu, sık doğum yapmış birçok kadında doğum sırasında gerilen genişleyen dokuların doğum ondan sonra normale dönmesine Tekrar eden doğumlar ve yaşın ilerlemesi bu sorunu artırıcı rol oynar

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here