Vazelinin Kirpiğe Faydaları Nelerdir
Vazelinin Kirpiğe Faydaları | Dinamik Yaşam

Hani her derde deva derler ya bazı ürünler için işte vazelinde tam da öyle bir üründür. Öyle bir hikmeti olan vazelin kullandıktan sonra gerçekten de öyle imiş kelimelerini hak ediyor. Elden yüze kadar ayaktan vücudun her noktasına kadar derde şifa olan bir üründür. İçinde ki mineraller ile pek çok etkisi iyi gelecektir.

Vazelin İle Uzun Kirpikler

Özellikle kadınların yüzlerinde en çok istedikleri şey uzun kirpiklere sahip olmaktır çünkü bir kadında ki uzun ve bakımlı kirpikler o kadını bir kaç adım öne çıkaracaktır. Bunun için pek çok yöntem denemektedirler. Kimisi bu yöntemler ile amacına ulaşsa da kimi de soruna çözüm bulamamaktadır. Bizde bunlar için önemli yöntem olan vazelini öneriyoruz. Kadınların yüzlerini daha da güzelleştiren farklı bir hava kadar kirpikler vazelin ile uzaması mümkündür.

Makyaj malzemelerinin içinde ki ürünlerin ne kadar sağlıklı olduğunda büyük bir tartışma konusudur. Bu yüzden doğal yol olan vazelini tercihinize sunmaktayız. Vazelin içinde ki maddeleri saymakla bitmeyecektir. Ki zaten çoğu sıkıtılar için kullanılan kremlerin içinde de vazelin yer almaktadır. Vazelinin bu denli faydalı olma nedeni ise içinde barındırdığı minerallerdir. Bununla beraber uygun fiyatı ile diğer ürünlere taş çıkarmaktadır.

Gür Kirpiklere Vazelin Dokunuşu

Vazelin kirpikleri sadece uzatmak ile kalmaz bunun ile beraber kirpik altında ki bakterileri de öldürerek bakımını gerçekleştirmektedir. ayrıca kirpikleri kalınlaştırarak istediğiniz gürlüğe erişebilirsiniz. Ölmüş deriyi de canlandırarak ta hacim kazanan kirpikler daha güzel görünecektir. İlgili Link: Thiocilline Krem Nedir?

Vazelin Nedir?

Evet faydasını saydıkça bitiremediğimiz vazelinin de ne olduğunu öğrenirsek iyi olacaktır. Kozmetik ve bakım sektörünün yanı sıra, ekonomi, tıp, sağlık, ilaç sektörü gibi farklı farklı pek çok sektörde de kullanılan şifa olan vazelin; çoğu hastalık için kullanılan kremin etkin maddeleri arasında yer alıyor. Saf petrolden elde edilen vazelin, genel olarak açık renkli ve macunumsu kıvamda bir yağ olarak, cilt sağlığımızı şifa olmak için üretiliyor. 38 ile 54 derece arası sıcaklıkta ayrışan vazelin, uzun yıllardan beri farklı farklı amaçlarla kullanılsa da vazelinin olmazsa olmaz temel görevi cilt sağlığına katkıda bulunmak olarak ön plana çıkmaktadır. Vazelin ayrıca yapılan makyajı tamamı ile temizleyebilmektedir.

Vazelin Kullanımında Oluşabilecek Zararlar

Vazelinin Kirpiğe Faydası

Çok fazla yararı olan vazelinin maalesef ki yanlış veya fazla kullanımında da zararlar oluşabilecektir. Bu zararlara bir kaç örnek verecek olursak eğer şöyle sıralayabiliriz. Öncelikle kirpiklerimiz için kullanacağımız zamanlarda yanlışlıkla göze temas etmesi durumunda göze zarar verecektir. Bu temas halinde derhal gözümüzü bol su ile yıkamamız gerekmektedir aksi takdirde daha büyük sorunlara neden olacaktır.

Veyahut her gün yüzünüze sürebileceğiniz vazelin yüzünüzde ki gözenekleri tıkayabilecektir. Bu tıkanma ile beraber yüzlerde sivilce ve siyah noktalar kaçınılmaz olacaktır. Faydalı diye her gün süreceğiniz vazelin erken yaşlanmanıza neden olabilecektir. Herhâlde kimse erken yaşta vücudunun yaşlı görünmesini istemeyecektir.

Kirpik İçin Nasıl Kullanılmalıdır?

Kirpikler yüzümüzde hassas bir yerde konumlandığı için gayet sakin ve uygun şekilde kullanılmalıdır. Örnek verecek olursak eğer az bir vazelini kirpik fırçasına sürüp yavaşça kirpikleri düzenli olarak fırçalayın kısa zamanda çok etkili bir sonuç alabilirsiniz. Daha detaylı anlatacak olursak eğer şöyle sıralayabiliriz. Öncelikle maskara fırçanızı temizleyebilirsiniz. Temizliği uygun alkol ile de yapabilirsiniz. Ardından fırçayı hafifçe kurulamanız gerekmektedir ıslak fırça ile uygulama sağlıklı uygulama kesinlikle olamayacaktır. Daha donra hemen yıkamamanız gerekecektir. Bir süre beklettikten sonra yıkamanız daha faydalı olacaktır sizler için. İlgili Link: Kirpik Dökülmesi Nedenleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz