Whatsapp Web Nasıl Kullanılır | Dinamik Yaşam
Whatsapp Web Nasıl Kullanılır | Dinamik Yaşam

Whatsapp web 2015 yılının Ocak ayından beri aktif olarak kullanılan ve whatsapp kullanıcılarının, mesajlarının masaüstü ya da dizüstü bilgisayardan idare edildiği yardımcı bir ara yüzdür. Fakat çoğu whatsapp kullanıcısı bunun nasıl kullanılacağını bilmiyor. Belki de böyle bir kullanıma ihtiyaç duymuyor.

 

Whatsapp Web Ne Demektir?

 

Whatsapp web adından da anlayacağınız gibi telefonunuza gelen whatsapp mesajlarını telefonunuzla eş zamanlı olarak bilgisayar ekranında da görmenize imkân sağlıyor.

Böylelikle bilgisayarınızda bir yandan işlerinizi takip ederken aynı bilgisayar üzerinde mesajlarınızı da idare edebiliyorsunuz. Sistemin sağladığı en büyük avantaj zamandır. Bilgisayar üzerinden gelen mesajlara anında cevap verebiliyorsunuz.

 

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

 

Whatsapp web’i kullanmak oldukça basit. Öncelikle web.whatsapp.com üzerinden ya da bilgisayarınıza indireceğiniz masaüstü kısa yolu vasıtası ile whatsapp’ı bağımsız olarak kullanabilirsiniz.

Masaüstü uygulamasının Mac ve Windows ile uyumlu olduğunu da belirtmekte fayda vardır. Bilgisayarınızda hemen hemen tüm işletim sistemlerinde çalıştırabileceğiniz whatsapp web ara yüzü Linux işletim sistemlerinde de kullanılabiliyor. Gelelim whatsapp web’in nasıl kullanılacağına…

Bilgisayarınızdaki adres satırına web.whatsapp.com adresini yazın. Bununla eş zamanlı olarak cep telefonunuzda whatsapp uygulamasına girin. Sağ üstte yer alan üst üste üç noktaya tıklayın. Bu ekranda whatsapp web yazan yere tıklayın.

Bu işlemden sonra telefonun barkod okuyucusu açılacaktır. Artık tek yapmanız gereken bilgisayarda çıkan QR kodu telefonun barkod okuyucusuna okutmak.  Bu işlemden sonra bilgisayarınızda whatsapp mesajlarınızı görmeye başlayacak, mesaj alıp, mesaj gönderebileceksiniz.

 

Whatsapp Web’in Sağladığı Avantajlar

 

Whatsapp web’i kullanırken whatsapp ayarlarınızı bu servis aracılığı ile değiştirmeniz mümkün. Örneğin bu sistemi kullanırken whatsapp ileti bildirimlerinin sesli uyarılarını kapatmak istiyorsunuz.

Telefonunuza dokunmadan bilgisayar üzerinden bu tür ayarları değiştirebiliyorsunuz. Bunun yanında örneğin bir kişiyi whatsapp üzerinden engellemek istiyorsunuz. Web aracılığı ile bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Sistemin çok önemli avantajlarından birisi de bilgisayarınızda bulunan belge, fotoğraf vb. dokümanları direkt olarak whatsapp web aracılığı ile gönderebiliyorsunuz. Sistemi kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi telefonun şarjının yeterli seviyede olmasıdır. Telefon şarjı düşükse ya da telefon kapalı ise sistemi kullanamazsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz