Yanan Saçlar Nasıl Düzelir
Yanan Saçlar Nasıl Düzeltilir | Saç Yanması Nedir

İnsanların bazı dönemlerinde aşırı stres yapması sonucu ve boyaya çok maruz kalması durumunda, saçlarda yıpranma başlar. Bu yıpranmaya kırılmalar, dökülmeler ve akabinde de saçın yanması eşlik eder. Yanan saçlar insanlar için güzellik konusunda büyük bir sorun teşkil etmektedir. Yanan saçlar nasıl düzeltilir sorusu da ona paralel şekilde büyük önem taşır.

 

Saç Yanması Nedir?

 

Saç yanması,  kırıkların en dibinden en uç noktasına kadar her alanda kırıkların oluşmasına verilen isimdir. Boyalı saçın ısıtıcıya sürekli maruz kalmakta olan ve aşırı fön çekilen saçlarda bu durumun gözlenmesi daha sık gerçekleşir. Saçın sürekli dışarıdan müdahale alması ve bir anda ısıtılıp soğutulması bir süre sonra yıpranmasına neden olmaktadır.

Saç yorulması,  yanmasından bir önceki evredir. Bu süre zarfında istenilen şekli almayacak, kuruma süresinde hemen kabaracak ve kötü bir görüntü oluşacaktır. Saçın yanması durumu bir anda olduğundan dolayı önceden onarma gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat saçın kurtarılmasına yönelik bazı doğal yöntemler uygulanabilmektedir.

 

Yanan Saçların Düzeltilmesinde Kullanılabilecek Maskeler

 

Yanan saçların kurtarılmasına yönelik doğal ve en etkili yöntemler, bitkisel maskelerdir. Bu maskeleri uygulayarak tedavi edilmesi ve onarılması söz konusudur. Yanan saçlar çoğu zaman doğal yöntemlerden faydalanılarak düzeltilmeye çalışılır. Yanan saçların düzeltilmesinde kullanılabilecek maskeler vardır ve etkileri hayli cezbedicidir.

1)Yumurta Maskesi: Hindistan cevizi yağı ve yumurtanın harmanlanması ile ortaya çıkan bu maske, bir fırça yardımıyla en dibinden en ucuna kadar sürülür. Hafif bir masaj yaparak en diplere ulaşması sağlanır ve bir bone yardımıyla yarım saat bekletilerek etkisi arttırılır. Daha sonra durulanır ve 2 günde bir bu maske uygulanarak sonuca ulaşılır.

2)Muz Maskesi: Muz ve bal karışımından oluşan bu maske ile muzun içerisindeki potasyum sayesinde beslenecek ve kısa sürede sağlıklı bir şekilde eski görünümüne kavuşacaktır. İlgili Link: Zayıflamak Saç Döker Mi?

3)Hardal Maskesi: Toz hardal, zeytinyağı, yumurta ve su karışımından oluşan bu maske, saç derisindeki kan akışını hızlandırarak daha hızlı büyümesini ve kuvvetlenmesini sağlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz