Yara ve Tırnak İzlerinin Tedavisi
Yara ve Tırnak İzleri Nasıl Geçer | Dinamik Yaşam

Yara izleri, özellikle de yüzde oluşan yara izleri insanların estetik görünümüne zarar verdikleri için, istenmeyen izlerdir. Piyasada bu izleri geçiren birçok krem ve merhem bulunmaktadır. Fakat bazıları gerçekten işe yararken bazıları ise istenilen sonuçları vermemektedir. Bu tür pahalı kremleri almak yerine yara ve tırnak izlerini doğal yollarla da geçirmek mümkündür. İnsanlar başlarına gelen şeylere bazen müdahalede bulunamazlar yara ve tırnak izleri de iz bırakan ve güzelliği etkileyen faktörler arasındadır. İnsanlar başlarına gelen yara ve tırnak izinden sonra yara ve tırnak izleri nasıl geçer sorusunun cevabını bulmaya çalışırlar ve bu yolda bütün çözümlere başvurmaktadırlar.

 

Yara ve Tırnak İzlerini Geçirmek İçin Kullanılan Doğal Yöntemler

 

Doğada bulunan bazı bitkiler ile bu izlerden tamamen kurtulmak mümkündür. Çizik izi, yanık izi, kaza izleri, kesik izleri, sivilce izleri, faça izi, sürtünme izleri, ısırık izleri ve tırnak izlerini bu yöntemler kullanılarak tedavisi yapılabilir. Yara ve tırnak izlerinin geçirmek için doğal yöntemler bulunmaktadır.

1)Limon Suyu:

Limon suyu eski yaraları geçirme konusunda çok etkili bir yapıya sahiptir. Bir limonu ortadan keserek, sulu kısımlarını yara üzerinde ovalamak, limonun doğal renk açıcı etkisiyle birlikte yara izinin görünürlüğünün ortadan kaybolmasına yardımcı olmaktadır. 15 gün boyunca limon suyunu şeker katmadan içmek yara izlerinin kaybolmasında etki gösterecektir.

2)Aloe Vera: Bu bitki, antibakteriyel özelliği ile doğal bir iltihap önleyicidir. Aynı zamanda kızarıklık giderici ve doğal bir yumuşatıcıdır. Bu sayede cildin onarılmasına ve sağlıklı cilt hücrelerinin oluşumuna katkı sağlar. Aloe vera bitkisinin içerisindeki jelin açık olmayan yaralara uygulanması suretiyle yaraların giderilmesine yardımcı olur.

3)Kuşburnu Tohumu Yağı:

Pek çok kozmetik ürünün de içerisinde kullanılan bu madde, özellikle yüz çiziklerinin giderilmesinde işe yarayan bir bitkisel çözümdür.

4)Hindistan Cevizi Yağı:

Yine vücuttaki yara izlerinin giderilmesinde ve hasarlı cilt hücrelerinin onarılmasında faydalı olan bu madde, ciltteki hasarlı bölgelerin onarılmasına yardımcı olmaktadır.

5) Zeytinyağı:

Cilt için muhteşem bir besleyici özelliğe sahip olan bu yağ, ciltteki her türlü sorunun giderilmesi için bulunmaz bir nimettir. Tırnak izinin bulunduğu bölgelere sürüldüğünde, cilde zarar vermeden izlerin görünürlüğü azalacaktır.

Bunların yanı sıra, salatalık, karbonat, hint defnesi yağı gibi bitkisel çözüm yöntemleri uygulanarak da bu izler giderilebilmektedir.

Doğal Yöntemler Dışındaki Yöntemler

Yara ve tırnak izleri doğal yöntemler dışında bazı kremler ve merhemlerle de giderilebilmektedir. Ancak krem kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanız ve uzman kontrolünde bu yöntemleri uygulamanız şiddetle önerilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz