Yatak Odası Dekorasyon Püf Noktaları
Yatak Odası Dekorasyon Önerileri | Dinamik Yaşam

Evlerin ortak kullanım alanı olmayıp, tamamen kişiye özel alanlarının başında yatak odaları geliyor. Evlerin en mahrem yerlerinden bir tanesidir. Bu noktada da dekorasyon anlamında bakıldığında kişilerin kendi bireysel tercihlerine göre döşeme yapılan alanlardır.

Genel olarak bakıldığında kullanılan ürünler üç aşağı beş yukarı benzer ürünler olsa da yine kişilerin kendi zevkine uygun olarak tercihler yapılır. Buna bir örnek vermek gerekir ise herkesin kendi zevkine uygun olarak düz ya da desenli, çizgili gibi farklı türden nevresim takımı modelleri farklı beğenilere hitap eder.

Burada dekorasyon önerisi üstte de ifade edildiği gibi kişilerin zevkine göre farklılık gösterse de, temel yatak odası dekorasyon stilleri şunlardır: Klasik tarzda olan yatak odası dekorasyonu, modern tarzda olan yatak odası dekorasyonu en çok sevilenlerdendir. Bunun yanında bohem tarzda olan yatak odası, romantizm öğeleri içeren dekorasyon türleri, minimal tarzda olanlar, soft bir görünümü olanlar, sadece belli bir renk ile döşenenler başlıca yatak odası dekorasyon türleridir.

 

Yatak Odasının Olmazsa Olmaz Ürünleri Nelerdir?

 

Nevresim takımı elbette ister yatak odasında tek kişi uyusun, ister iki kişi olmazsa olmaz olan ürünlerin başında gelir. Bunun yanında üstte belirtilen stillerde olan yatak odası mobilyaları, perde, yatak odası halısı, yorgan, battaniye ilk başta söylenebilecek olanlardır.

Bunun yanında dekorasyonun tarzına uygun olarak muhtelif desenlerde ve ebatlarda olan yastıklar, irili ufaklı mumlar, biblolar, özel gece lambaları, muhtelif türden yine dekorasyonun türüne uygun dekoratif objeler( ki burada nostaljik radyo bohem stilde döşenen yatak odalarında harika bir ambiyans yaratacaktır. ) yatak odası dekorasyonun olmazsa olmaz olan ürünleridir. İlgili Link: Avantgard Yatak Odası Seçimi Nasıl Olmalı

 

Dekorasyon Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

 

Yatak odası dekorasyonu spesifik bir dekorasyon olsa da belli başlı hususlara dikkat etmek gerekir. Hangi tarzda dekorasyon yapılırsa yapılsın örneğin seçilen nevresim takımı renkleri ve deseni, yatak odasında yer alan diğer ürünler ile uyumlu olmalıdır. Bu noktada şu asla unutulmamalıdır. Yatak odası özel bir alandır. Uyumak ve günün stresini, yorgunluğunu atmak için kullanılır. O yüzden hangi stilde olursa olsun seçilen ürünler kişinin uyuma isteğini olumsuz etkilememeli ve kişi huzur içinde uyumalı ve dinlenmiş biçimde uyanmalıdır. Bu noktada yastık seçimlerinin de son derece önemli olduğunu ifade etmek gerekir.

Eğer yatak odası küçük ise mobilyalar ona göre seçilmelidir. Aynı şekilde büyük yatak odalarında da seçimler yine ona göre yapılmalıdır. Küçük yatak odalarında seçilen yatak odası mobilyaları ergonomik tasarımda ve işlevsel olan ürünler olmalıdır. Kişilerin hareket kabiliyetini etkilememelidir. Odaya derinlik katmak için tavana ayna yerleştirilmesi son derece akıldı olacaktır. İlgili Link: Oturma Odaları İçin En İyi Dekorasyon Önerileri

Aynı şekilde eğer yatak odası ışık görmeyen kör bir noktada ise o zaman renk seçimi son derece önemlidir. Aydınlık, soft tonlar kullanılmalı ve koyu renklerden uzak kalınmalıdır.

 

Yatak Odası Dekorasyon Maliyeti

 

İlk defa yatak odası döşemesi yapacak olanlar için en temel fiyatı belirleyen unsur yatak odası mobilya fiyatlarıdır. Kaliteden ödün vermeden ve tarzınıza uygun olan bir mobilya ortalama olarak üçbin Türk Lirasından başlar ve yukarıya doğru çıkar. Bunun dışında kullanılan diğer majör parçalar ile ortalama bir yatak odası dekorasyonu altı bin Türk Lirası civarında olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz