Ana Sayfa SAĞLIK Yeni Doğan Bebek Bakımı Ve İlk Banyo

Yeni Doğan Bebek Bakımı Ve İlk Banyo

0
Yeni Doğan Bebek Bakımı ve İlk Banyo | Dinamik Yaşam
Yeni Doğan Bebek Bakımı ve İlk Banyo | Dinamik Yaşam

Bebeğinizin İlk Banyosu

 

Bebeğinizin ilk banyosu gerçekten annelerin en çok çekindiği durumdur. Banyoyu ne zaman, nerede, ne şekilde yaptıracağınız konusunda da endişeler yaşayabilirsiniz. Sabunlu kaygan, ağlayan ve çırpınan bir bebeği yıkamak tecrübesiz bir anne için elbette zordur.

Bebeğinize Ne Kadar Sıklıkta Banyo Yaptırmanız Gerekir?

Yeni doğan için, poposu temiz olduğunda ve elleri ile yüzünü günde birçok kez yıkadığınız sürece, haftada birkaç kere yıkamak yeterlidir. Yeni doğanlar, kusmadıkları veya ishal olmadıkları sürece üstlerini kirletmezler.Daha büyük bebeklerde banyo, uykudan hemen önce bebeğin rahatlaması ve kaliteli bir gece uykusu için hemen hemen her akşam rutin haline getirilir.

Büyük Banyo

 

Göbek bağı düştükten sonra bebeğiniz için gerçek bir banyonun vakti gelmiştir. Hangisini tercih ederseniz edin, daha yumuşak olması için küvetin altına yumuşak olması için bir havlu serilir. Yanınızda biri olması sudan ve sabundan kaygan hale gelen bebeğinizi tutmakta size yardımcı olmalı. Banyo öncesi bebeğinize banyoda lazım olacak tim malzemeleri yanınıza alırsanız bebeği üşütmeden banyo işleminizi rahatça tamamlarsınız.

Bebek Banyosu Su Sıcaklığı

 

Bebeklerin cildi bizimkinden daha hassastır. Bebeğinizi suya sokmadan suyun sıcaklığını dirseğimizle yoklayıp suyun ılık olmasını sağlayın. Bebeğimiz ilk banyolarda ağlayabilir, dış dünyaya yeni alışmaya çalışan bebek elbette banyo yaparken de şaşkınlık ve korku yaşar. Sık sık banyo yaptırarak, banyo sırasında ona şarkılar söyleyerek bebeğinizi banyoya alıştırabilirsiniz.

 

Bebeğinizin ilk banyosu gerçekten annelerin en çok çekindiği durumdur. Banyoyu ne zaman, nerede, ne şekilde yaptıracağınız konusunda da endişeler yaşayabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version