Yerli Otomobilin Özellikleri | Dinamik Yaşam
Yerli Otomobilin Özellikleri | Dinamik Yaşam

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle üretilen otomobiller tam bir tasarım harikası olarak gündemde kalmayı başarıyor. 2022 yılında üretime başlanacak olan yerli otomobiller şimdiden oto tutkunları tarafından merakla bekleniyor.

İnternet platformlarından google arama motorunda yerli otomobille ilgili merak edilenler araştırılıyor. Yaklaşık olarak iki sene sonra üretilmeye başlanacak olan ilk yerli otomobillerin özellikleri saymakla bitmiyor.

 

Yerli Otomobil 2022 Yılında Geliyor

 

2022 yılında oto severlerle buluşmaya hazırlanan yerli otomobillerin en önemli özellikleri arasında geniş iç hacmine sahip olacağı söyleniyor. Geniş iç hacmine sahip olan yerli otomobiller bu sayede 300 ve 500 kilometre menzil opsiyonları içerecektir. Holografik asistan seçeneği ile gelecekte kullanılacak olan yerli otomobiller şık tasarımı ve dizaynıyla dikkat çekecek. Yerli araç 200 ve 400 beygir gücüne sahip olarak üretilecektir. Yerli araç tutkunları bu otomobili merakla bekliyor.

 

Yerli Otomobiller Hızlı Bir Şekilde Şarj Edilecek

 

Tahmini olmayan rakamlara göre yerli otomobillerin 2022 yılında üretilmesi planlanıyor. Yerli otomobillerin teknik özellikleri arasında çok hızlı bir şekilde şarj edileceği yer alıyor. 25 dakikada şarj olma özelliği olan yerli araçlar; tamı tamına yüzde 80 oranında şarj gücüne sahip olacak. Yerli otomobilde akıllı teknoloji sistemi tercih edilecek.

Ayrıca 500 menzil gücünün yer alması da diğer özellikleri arasında yer alıyor. 2022 yılı başlarında üretilmesi planlanan yerli otomobillerde 15 yıl içerisinde tam olarak 5 model yerli oto üretimi yapılacaktır.

 

Yerli Otomobil Farklı Özelliklerle Geliyor

 

Yerli otomobilde; segment en yüksek aks mesafesine sahip olarak üretilecektir. Yerli otomobillerin platformları yüksek teknolojilere açık olacaktır. Hızlı şarj edilebilen yerli otomobiller ev, işyeri ve yol üzerindeki istasyonlarda da şarj edilebilecektir.

Araç eğimine yüzde 20 oranla katkı sağlayan frenleme sistemi yer alacaktır. Yerli otomobilin dış katmanı; herhangi bir kaza durumunda çarpışmaya dayanıklı olarak üretilecektir. Yerli otomobil yüzde 30’un üzerinde burulma direncine ve gücüne sahip olacak.

Farklı bir proje olan yerli otomobil üretimi herkes tarafından merakla bekleniyor. 2023 yılında üretilecek yerli otomobiller değişik özellikleriyle araç severlerin dikkatini çekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz