Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Yapılmalı| Dinamik Yaşam
Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Yapılmalı| Dinamik Yaşam

Dış görünüşüne önem veren ve görünümüne hava katmayı seven kadınlar için saç kesiminin önemi büyüktür. Belirli zaman aralıkları ile saçlarına şekil verdiren kadınlar her daim kendilerini daha mutlu ve havalı hisseder. Saç kesimlerinde yüz hatlarına dikkat ederek doğru tercihler yapmak ise kadınların ihtiyacı olan güzelliği ve ihtişamı yakalamalarına yardımcı olur. Yüz tipinde birden fazla seçenek vardır ve her yüz için önerilen saç kesimi de farklıdır. Doğru tercihi bilerek tercih yapmak, kesim sonrasında yaşanacak hayal kırıklığının da büyük ölçüde önüne geçer.

 

Yuvarlak Yüzler İçin Kesim Önerileri

 

Yuvarlak bir yüz hattına sahip olan bayanlar kesim tercihlerinde mutlaka hareketli modeller tercih etmelidir. Özellikle alın ve şakak bölgeleri için tercih edecekleri hareketli bir saç, yüz dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Saçların boy uzunluğu olarak ise yüzden mümkün olabildiğince aşağıda terci yapmaları gerekir. Şayet çene ve kulak hizasında tercih edecekleri kesim modeli yüzlerinin daha yuvarlak görünmesini sağlar ki bu durum hiç hoş bir görünüm sergilemez. Bu nedenle olabildiğince boyundan alt kısımda kesim uzunluğu tercih edilmeli ve yüz çevresinde kesim olabildiğince hareketlendirilmelidir.

Kare Yüzler İçin Kesim Önerileri

 

Kare bir yüz, köşe hatları gizlenerek kusursuz bir yüze çevrilebilir. Bu nedenle kare yüze sahip olan bayanlar keskin noktaları gizlemek amacı ile düz kesimleri tercih ederek doğru bir tercih yapabilir.  Bu şekilde keskin olan hatlar yumuşatılır ise yüz daha oval ve yuvarlak bir görünüm kazanabilir.  Yüzün enerjik görünmesini sağlamak için ise saç kesiminde katlı modellerin tercih edilmesi önerilmektedir.

Uzun Yüzler İçin Kesim Önerileri

 

Uzun hatlara sahip olan bayanlar eğer yüz çevresinde perçem ya da kâkül kullanırsa yüzü böylece dengelemiş olabilirler. Alın bölgesini kapatmak yüz bölgesinde yer alan fazla uzun görünümü kapatmaya yardımcı olur. Yüzün şekil almasını sağlayan hareketli perçemler uzun yüzlü bayanlar için ideal bir tercih olabilir. Yine uzun saç tercihi uzun yüzlerin daha uzun görünmesine yol açar. Bu nedenle uzun yüze sahip bayanların olabildiğince saçlarını kısa tutmalarında fayda vardır. Çene boyunca veya boyun hizasında tercih edilecek bir kesim ile yüz hatlarında ideal bir görünüm kaz anmak mümkün olabilmektedir.

Kalp Yüzler İçin Kesim Önerileri

 

Kalp yüz şeklinde yüze olan dikkati dağıtmak için saçlarda asimetrik bir kesim tercih edilmelidir. Bir tarafın diğer taraftan daha kısa ya da uzun olduğu kesimlerde dikkat saçlara çevrilir ve yüzün hareket kazanması da mümkün olur. Özellikle uzun olan tarafta yapılacak bir hareketli kesim bu şekilde yüzün harika bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Kısa kalan tarafın ise tek kat kesilmesi dikkatin uzun olan tarafa çekilmesi yönünden önemli bir husustur. Tercihe göre yüze uygun boylarda bir perçem de kesilebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz