Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları
Zirkonyum Diş Kaplama | Dinamik Yaşam

Zirkonyum diş kaplama porselen köprü üzerine yapılan beyaz renkli bir alaşımdan oluşan bir diş tedavi yöntemidir. Zirkonyum diş kaplama pek çok hasta ve doktor tarafından tercih edilir. Çünkü bu kaplama yöntemi diğer kaplama yöntemlerine göre daha etkilidir. Örneğin bir hasta beyaz kaplama yaptırdı ve etkili sonuç alamadı. Bu durumda zirkonyum Diş kaplaması yaptırdığı zaman kesinlikle aradığı çözüme kavuşmuş olur. Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görev yapan Uzman Dr. M. Taha Yaşar’ın söylemene göre zirkonyum Diş Kaplama beyazlatma işleminde, çarpık diş tedavisinde ve arasında boşluk bulunan dişlerin tedavisinde kullanılan en etkili tedavi yöntemi olduğunu belirtiyor.

Zirkonyum Diş Kaplama Neden Sık Tercih Edilir?

Dt Oğuzhan Eser’in  söylediğine göre kaplama diş tedavileri ve zirkonyum Diş Kaplama ışık geçirgenliği olan ve bu nedenle tıpkı normal dişler gibi doğal görünmesidir. Kim yaptırdığı dişlerin doğal görünmesini istemez ki. Diğer diş kaplamaları metal alaşımlı olduğu için çarpık ve farklı bir görünüm yaratır fakat zirkonyum Diş kaplaması da böyle bir sıkıntı yoktur.

Zirkonyum Diş kaplaması aynı zamanda diş etleri ile uyumlu bir yapıya sahiptir. Diğer kaplama yöntemlerinde olduğu gibi diş etlerinde morarma ya da çıkıntı gibi etkenler ile karşılaşılmaz. Ayrıca diş eti çekilmesi de bu kaplama yönteminde görülmez. Oysa hastaların en korktuğu sonuç diş etlerinin çekilmesidir. Yanlış fırçalamadan dolayı diş eti çekilmesi görülecek olsa bile kolayca önüne geçilebilir.

Kimlere Uygulanır?

Zirkonyum diş kaplaması içerisinde metal alaşım bulunmadığı için metale alerjik reaksiyon gösteren hastalar da gönül rahatlığı ile bu tedavi yöntemini uygulayabilir. Zirkonyum diş kaplama metal içermediği için ağızda kötü koku ve tat değişikliğine de sebep olmaz. Diğer kaplama yöntemlerinde bu sıkıntılar görülebilir. Hastaların merak ettiği bir diğer konu zirkonyum diş kaplamanın ilerleyen günlerde renk değiştirip değiştirmediğidir. Ancak bu kaplama yönteminde bu gibi sıkıntılar görülmez.

Zirkonyum Diş kaplaması Fiyatları 

Zirkonyum diş kaplama fiyatları hastanenin kalitesine göre, hekimin tecrübesine göre ve yapılacak dişe göre farklılık gösterir. Bunu için bir hastane ile görüşmek gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz