zoom-guvenlik-aciklarindan-sonra-guvenlik-sirketlerinden-destek-alacak
Zoom Güvenlik Açıklarından Sonra Güvenlik Şirketlerinden Destek Alacak | Dinamik Yaşam

Günümüzde çok popüler bir uygulama olan Zoom, son zamanlarda ortaya atılan güvenlik açığı iddiaları sonrasında bir çok kuruluş tarafından incelemeye alındı.

Geçtiğimiz günlerde Tayvan hükümeti tarafından yaskalanan Zoom, son zamanların kısa sürede popüler olan uygulamaları arasındaydı. Zoom, tüm bu tartışmalardan sonra geçtiğimiz günlerde dev güvenlik şirketlerinden danışmanlık hizmeti almak için görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Bazı sosyal medya platformlarına veri aktarımı yaptığı gerekçesiyle mahkemelik olan Zoom şirketinden bu ve diğer güvenlik zaafiyetleriyle ilgili yeni bir açıklama geldi.

Şirketin kurucusu Eric Yuan, Zoom uygulamasının aldığı eleştirilerden ve son zamanlarda çıkan haberlerden sonra güvenlik problemini nasıl geliştirdikleriyle ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamalardan sonra şirketin güvenlik açıklarıyla ilgili problemleri çözme konusunda adımların atıldığı yönünde olumlu yorumlarda gelmeye başladı.

 

Zoom; Güvenlik Açıklarını Kapatmak İçin  Uber, Netflix, EA Uzmanlarıyla İşbirliği Halinde:

 

Eric Yuan, yaptığı açıklamalarla Zoom uygulaması kullancılarının gizlilik ve güvenlik konusundaki endişelerini ele aldı.

Şirketin gündeminde şu an için iki gelişmenin olduğunu ve bunları paylaşmak için heyecan duyduğunu söyleyen Yuan, “Konseyimizi ve danışma Kurulumuzu, çeşitli sektörlerden güvenlik konusunda lider şirketlerde dahil olmak üzere oluşturduk; Alex Stamos, şirketimizin kapsamlı güvenlik incelemesinde bize yardımcı olmak üzere dış danışman olarak aramıza katıldı” ifadelerinde bulundu.

 

Zoom, şirketin bünyesine katılanların Alex Stamos ile sınırlı kalmadığını da açıklamarında yer verdi. Şirketin güvenlik açıklarını gidermek için kurduğu CISO Konseyi ve danışma Kurulu’nun dünyanın ileri gelen büyük şirketlerinin güvenlik liderlerinden oluşacağına açıklamalarında yer veren Yuan,  “CISO Konseyi’nin amacı; gizlilik, güvenlik ve teknoloji ile ilgili konuların yanında en ileri gelen uygulamalar hakkında fikir alışverişi yapmak ve işbirliğinde bulunmak için sürekli olarak iletişim halinde olmak olacaktır”  sözleriyle HSBC, Procore, Ellie Mae gibi büyük şirketlerden önemli isimlerle iletişim halinde olduklarını aktardı.

 

Özverili ve iyi bir çalışma sonucunda oluşturulan bu kuruldan danışmanlık hizmeti ve bunun getirisi olarak etkili ve çözüm odaklı bir liderlik yapacağını belirten Yuan, Zoom platformunda yer edinen her türlü şey için gizlilik ve güvenliğin en ön planda tutulacağını belirtti. Yapılan eleştiriler sonucunda hızlı bir şekilde hamle yapıp oluşturulan bu.

Danışma Kurulu’na ilk üye olanlar arasında Netflix, Uber, Electronic Arts gibi önemli şirketlerin güvenlik liderlerinin yer alacağı da yapılan açıklamalarda ki diğer bir önemli nokta.

Zoom uygulamasının bu çalışmalar sonucunda nasıl bir yol izleyeceği ve verdiği hizmeti ne kadar geliştireceğini önümüzdeki günlerde bekleyip göreceğiz.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz